putovni lakroskyPosledním kolem dětské lakrosové ligy 2017/2018 byl tradiční turnaj o putovní lakrosku, který se vyjma pár ročníků konal každoročně od roku 1967. Strašičtí Fabiáni opět vytvořili dva týmy, tentokrát rozdělené na dívky a chlapce. Turnaj se konal za slunného teplého počasí a oba týmy musely absolvovat 5 náročných zápasů, včetně jednoho vzájemného. Chlapecký tým Fabiánů se umístil na třetím místě, čímž si zajistil poslední cenné body do Dětské lakrosové ligy pro sezonu 2017/2018.

Nejlepším hráčem z Fabiánů byl Jan Dezort, který se stal druhým nejlepším střelcem turnaje a druhým nejlepším hráčem v kanadském bodování. Druhý strašický tým Fabiánek skončil na posledním šestém místě, přestože dokázal několikrát sehrát vyrovnaný zápas i se staršími chlapeckými týmy.

  

Výsledky dětské lakrosové ligy 2017/2018 – bronz pro Fabiány

Během čtyř turnajů rozložených rovnoměrně během celého roku nasbírali Strašičtí Fabiáni celkem 26 bodů, které jim zajistily celkové třetí místo z deseti dětských týmů. V půlce sezóny se rozšířili Fabiáni na dva týmy – kde tým B tvořili většinou mladší, méně zkušení hráči a díky účasti jen na dvou turnajích získali pouze 4 body, které jim stačily jen poslední místo.

Konečné pořadí týmů:
1. Bobři, 2. Trilobit A 3. Fabiáni A, 4. Bobříci, 5. Tajfun, 6. (J)Elita, 7. Stopaři 8. Trilobit B. 9. Rackové 10. Fabiáni B

Individuální úspěchy hráčů z Fabiánů v celkovém pořadí dětské ligy:
Jan Dezort – 2. místo ve střelcích
Nikol Dovicová – 2. místo střelkyně, 2. místo kanadské bodování dívek a 3. místo nahrávaček

fabiani a vs fabiani b   fabiani a vs fabiani b hra   fabiani b

bronzovi fabiani a