002A už je to tady, opět po roce Strašické posvícení, jež znamená pro řadu domácností pečení koláčů, kachniček a všelijakých pochutin, které k tomuto víkendu patří. Pro nás tenisty představuje posvícení také takovou tradici a to v podobě tenisového turnaje o posvícenský koláč, letos již 4. ročník.

Turnaj se konal 10. 8. 2019 a začínal osmou hodinou ranní, kdy se postupně začalo scházet vedení tenisového klubu, aby dopilovalo pár drobností před zahájením celého turnaje.

003Postupně přicházeli nadšenci bílého sportu a to z různých koutů okresu, věkových kategorií a vyznání. Zmiňme hráče, kteří mají už ve své občance nějaký ten rok navíc. Z Rokycan nás navštívil dlouholetý hráč tenisového klubu Rokycany Karel Koželoušek, z našich řad je to například Josef Raffa Sommer a také náš předseda Spartaku Strašice Josef Štych.

Na opačné straně této pomyslné stupnice byli nejmladší tenisté Jáchym Spáčil, Velek Jiří ml. a také Vítovec David. Nesmíme zapomenout ani na něžné pohlaví a to ve složení: Dáša Svobodová a Andrea Mrvová.

001Co se týče vyznání, k tomu by byl článek na více stránek a to až někdy jindy.

Celkem se nás tedy sešlo 30 účastníků v následujícím složení: Studnička P., Mareš K., Hlavička K., Ungrman J., Klír P., Sommer J., Koželoušek K., Huttr M., Vlach P., Vlach V., Velek J. st., Velek J. ml., Paur R., Dostál J., Přerovský L., Laibl T., Horáček T., Hruška J., Šlapák V., Mrvová A., Krátký Petr, Vítovec D., Kaminiecki R., Mrázek L., Studnička R., Spáčil K., Spáčil J., Blecha Š., Štych J., Svobodová D..

004Co se týče počtu účastníků, jak jsem již vzpomínal po jarním turnaji, předčil naše očekávání a opět zapsal do historie velmi dobře obsazeného turnaje. Musím ještě podotknout, že se několik hráčů z našich a fotbalových řad nemohlo turnaje zúčastnit.

Turnaj byl rozdělen do tří skupin po pěti dvojicích. Poté z každé skupiny postoupily dva páry do hlavní části turnaje. Mezi tyto vyvolené postoupily dvojice: Velek J. ml. – Vítovec D., Velek J. st. – Hruška J., Koželoušek K. – Mareš K., Hlavička K. – Huttr M., Studnička R. – Vlach P., Kaminiecki R. – Mrázek L..

005Následně v další části, byl turnaj rozdělen do dvou skupin, kde si to v každé skupině rozdal každý s každým. Do závěrečných bojů svedla tabulka čtyři páry, zde se utkaly dvojice: Velek J. ml. -Vítovec D. a Velek J. st. - Hruška J. o třetí místo a o finále se popraly dvojice Studnička R. – Vlach P. a Koželoušek K. – Mareš K..

0061. místo - Koželoušek K., Mareš K.
2. místo - Studnička R., Vlach P.
3. místo - Velek J. ml., Vítovec D.

Celý turnaj se nesl ve velmi seriozním a sportovním duchu a i přes velkou nepřízeň počasí, které nám házelo klacky pod nohy, se turnaj dohrál v odpoledních hodinách a zbyl nám i nějaký ten čas na několik pivíček a klobásek.

Dále musím poděkovat všem, kteří se na organizaci podíleli, zejména Jirkovi Velkovi a jeho ženě Petře (upekla, jako každý rok, vynikající koláč pro vítěze), dále Tondovi Horáčkovi, Verče Kláskové, Jirkovi Hruškovi, ……taktéž i mé maličkosti.

A to byl takový průřez naším posvícenským turnajem 2019.

Nezapomeňte, podzim je tu co by dup a závěrečný turnaj sezony se blíží.

Sportu zdar a tenisu zvlášť!

 

Předseda oddílu Studnička Pavel