Vznik týmu:

Znovuobjevení českého lakrosu ve Strašicích, má na svědomí několik místních skautů, kteří navštívili na jaře roku 2002 Západočeské jamboree v Plzni. Zde se poprvé setkali s touto zajímavou hrou. Pořizují si několik málo lakrosek a začínají hrát. Jak už to tak bývá, začátky bývají těžké. Nikdo neuměl pořádně vystřelit, přihrát, natož pak míček chytit. Až asi za půl roku podléhá Jíra Hahner (bývalý hráč dnes už neexistujícího týmu Gorily z Brd) naléhání svého syna a jeho kamarádů a zakládá dětský lakrosový tým. Tým přijímá jméno patrona brdských lesů, v nichž Strašice leží - Fabiáni. A tak 9. prosince 2002 oficiálně vznikají LCC FABIÁNI STRAŠICE.

Tým začíná trénovat pod vedením Jíry Hahnera a Miroslava Prauma. Na jaře 2003 je domluven první přátelský zápas se skautským týmem ze Starého Plzence. V tomto zápase Fabiáni nepředvádějí kdoví jakou hru, ale přesto vítězí 9:7. Trenéři vidí v týmu určitou budoucnost a dávají zhotovit dresy. O letních prázdninách probíhá skautský tábor, tentokráte zaměřený převážně na lakros. Ke konci jsou trenéři spokojeni s úrovní natolik, že souhlasí s přihlášením týmu na podzimní dětský lakrosový turnaj v Plzni - Lacrosse cup. Na svůj první turnaj přijíždějí Fabiáni velmi nervózní s hlavním cílem neudělat si moc velkou ostudu. Skutečnost je ale jiná. Fabiáni neprohrávají ani jeden zápas a suverénně získávají vítězný pohár. Snadná výhra v Plzni dodává týmu sebevědomí a na další turnaje, ve kterých se jim daří. Brzy ovládnou Ligu Plzeňského kraje a v roce 2007 se přihlásí do 2. pražské ligy, kterou hned v druhém roce ovládnou a od roku 2009 se drží v nejprestižnější soutěži českého lakrosu – 1. pražské lakrosové lize.

Vznik samostatného týmu Fabiánek:

V říjnu 2010 během večírku u Andělů vznikla myšlenky samostatného týmu lakrosového týmu žen. Časem dívky začaly i opravdu chodit na první tréninky (opět pod vedením Jíry Hahnera a Miroslava Prauma). V červnu 2011 se prvně přihlásily jako tým na turnaj v Heřmaničkách. Tak jako Fabiáni, ani Fabiánky od prvního startu v turnaji příliš nečekaly, u nich to ale tak opravdu bylo. Skončily poslední, s žádným vyhraným zápasem a dokonce možná i s ostudným výkonem. K něčemu však turnaj byl a to že je protihráčky přemluvily, ať se přihlásí do ženské ligy, čehož dnes možná litují... :-)
logo strasice       logo nsa       logo plzensky kraj       logo swietelsky       logo dezort       logo strasice
Obec Strašice   Národní sportovní agentura   Plzeňský kraj   SWIETELSKY stavební s.r.o.   DEZORT KOVOVÝROBA s.r.o.   Služby obce Strašice s.r.o.
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com