001Nová sezóna byla zahájena prvním dětským lakrosovým turnajem O Vykopávku na pražském Barrandově. Turnaje se zúčastnil tentokrát pouze mladší tým složený především z dívek, který se mohl opřít o zkušeného brankáře Fandu Langa, který za svůj skvělý výkon byl vyhlášen druhým nejlepším brankářem turnaje

001Oddíl českého lakrosu se již pravidelně umístěním v lize kvalifikuje na závěrečný turnaj lakrosové sezóny - Mistrovství ČR. Strašické Fabiánky nepřekvapily a po suverénním vítězství v ženské lize získaly v Holešově i potřetí v řadě titul Mistryň republiky. Naproti tomu mužský tým Fabiánů, který se na turnaj kvalifikoval až z pátého místa v pražské lize, překvapil na mistrovství druhým místem, když si nedokázal poradit pouze s vítězi moravské ligy, a odvezl si tak z Holešova stříbrné medaile.

putovni lakroskyPosledním kolem dětské lakrosové ligy 2017/2018 byl tradiční turnaj o putovní lakrosku, který se vyjma pár ročníků konal každoročně od roku 1967. Strašičtí Fabiáni opět vytvořili dva týmy, tentokrát rozdělené na dívky a chlapce. Turnaj se konal za slunného teplého počasí a oba týmy musely absolvovat 5 náročných zápasů, včetně jednoho vzájemného. Chlapecký tým Fabiánů se umístil na třetím místě, čímž si zajistil poslední cenné body do Dětské lakrosové ligy pro sezonu 2017/2018.

001V sobotu 7. 4. 2018 se na fotbalovém hřišti ve Strašicích konal dětský lakrosový turnaj, který byl součástí jednoho z turnajů konaného v rámci dětské lakrosové ligy. Turnaje se zúčastnilo 8 týmů, z toho dva týmy patřily do lakrosového oddílu TJ Spartak Strašice – Fabiáni A a Fabiáni B. Zbytek účastníků byly pražské týmy. Na dvou hřištích bylo během slunné soboty odehráno celkem 18 zápasů.

001Nový rok zahájil dětský lakrosový tým turnajem v pražských Vršovicích, který se konal v sobotu 27. 1. 2018. V silné konkurenci 9 týmů skončil strašický tým Fabiáni na 7. místě, především kvůli absenci starších a zkušenějších hráčů.

JSN Boot template designed by JoomlaShine.com