lakros-mcr-2019Poslední červnový víkend se ve Strašicích konalo zakončení lakrosové sezóny - mistrovství republiky v českém lakrosu. Na MČR se kvalifikovaly podle umístění v ligové tabulce čtyři nejlepší ženské týmy a sedm mužských týmů. V obou kategoriích měly Strašice své zástupce.

005První turnaj se konal 26. 1. 2019 v házenkářské hale v pražských Vršovicích, kde se utkalo celkem 8 dětských týmů. Strašičtí tentokrát vyrazili v ryze dívčí sestavě, přesto však dívky dokázaly obsadit v konkurenci převážně chlapeckých nebo smíšených týmů solidní 6. místo. V individuálních statistikách obsadila Nikol Dovicová 1. místo mezi střelkyněmi (4. nejlepší střelec turnaje i mezi chlapci) a 2. místo v kanadském bodování dívek. Justýna Rosívalová obsadila 3. místo mezi nahrávačkami.

001Nová sezóna byla zahájena prvním dětským lakrosovým turnajem O Vykopávku na pražském Barrandově. Turnaje se zúčastnil tentokrát pouze mladší tým složený především z dívek, který se mohl opřít o zkušeného brankáře Fandu Langa, který za svůj skvělý výkon byl vyhlášen druhým nejlepším brankářem turnaje

001Oddíl českého lakrosu se již pravidelně umístěním v lize kvalifikuje na závěrečný turnaj lakrosové sezóny - Mistrovství ČR. Strašické Fabiánky nepřekvapily a po suverénním vítězství v ženské lize získaly v Holešově i potřetí v řadě titul Mistryň republiky. Naproti tomu mužský tým Fabiánů, který se na turnaj kvalifikoval až z pátého místa v pražské lize, překvapil na mistrovství druhým místem, když si nedokázal poradit pouze s vítězi moravské ligy, a odvezl si tak z Holešova stříbrné medaile.

putovni lakroskyPosledním kolem dětské lakrosové ligy 2017/2018 byl tradiční turnaj o putovní lakrosku, který se vyjma pár ročníků konal každoročně od roku 1967. Strašičtí Fabiáni opět vytvořili dva týmy, tentokrát rozdělené na dívky a chlapce. Turnaj se konal za slunného teplého počasí a oba týmy musely absolvovat 5 náročných zápasů, včetně jednoho vzájemného. Chlapecký tým Fabiánů se umístil na třetím místě, čímž si zajistil poslední cenné body do Dětské lakrosové ligy pro sezonu 2017/2018.

logo strasice       logo nsa       logo plzensky kraj       logo swietelsky       logo dezort       logo strasice
Obec Strašice   Národní sportovní agentura   Plzeňský kraj   SWIETELSKY stavební s.r.o.   DEZORT KOVOVÝROBA s.r.o.   Služby obce Strašice s.r.o.
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com