lakros-mcr-2019Poslední červnový víkend se ve Strašicích konalo zakončení lakrosové sezóny - mistrovství republiky v českém lakrosu. Na MČR se kvalifikovaly podle umístění v ligové tabulce čtyři nejlepší ženské týmy a sedm mužských týmů. V obou kategoriích měly Strašice své zástupce.

lakros-mcr-2019Od sobotního rána probíhaly zápasy v základních skupinách, ve kterých se oběma strašickým týmům dařilo. Ženy si všemi vyhranými zápasy zajistily nedělní finále, muži dvěma výhrami a jednou prohrou postoupili do semifinále.

lakros-mcr-2019Oba týmy čekaly v neděli těžké a důležité zápasy. Mužský tým v semifinále bohužel nestačil na loňské mistry z Holešova a čekal ho odpoledne zápas o bronz. Před plnými tribunami a za hlasitého fandění diváků se však strašickým nepodařilo získat pro Strašice bronz a podlehli tak papírově silnějšímu týmu Gusanu Rojo.

lakros-mcr-2019Ženy měly medaili jistou, chtěly se však poprat o tu nejvzácnější. Finále proti Tyšunkám Seletice, které letos získaly ligový titul, bylo napínavé do samotného konce. Domácím Fabiánkám se ale podařilo udržet těsné vedení a skórem 9:8 dosáhly počtvrté v řadě na titul mistryň ČR.

lakros-mcr-2019Konečné pořadí týmů:

Muži: 1. Iktočante Holešov, 2. BruTAL Praha, 3. Gusano Rojo, 4. Fabiáni Strašice, 5. Refugees, 6. 300 Lanžhot, 7. LC Highlanders Zábřeh

Ženy: 1. Fabiánky Strašice, 2. Tyšunky Seletice, 3. Cinzano Praha, 4. Paka Praha

lakros-mcr-2019V individuálních statistikách se prosadila Nikola Staňková, která byla vyhlášena nejlepší střelkyní, druhou nejlepší nahrávačkou turnaje a získala i nejvíce kanadských bodů z žen. Tradičně se dařilo i strašickým brankářům, kdy se Kamil Praum stal 3. nejlepším brankářem a Lucie Šujanová nejlepší brankářkou turnaje.

Za lakrosový oddíl chceme poděkovat všem divákům, kteří naplnili během turnaje tribuny, a Spartaku Strašice, pod jehož záštitou jsme mohli mistrovství uspořádat na domácí půdě.lakros-mcr-2019

Od září do června probíhá každou neděli od 17 hodin dětský lakrosový kroužek, na který je možné přihlásit děti starší 8 let. Po něm následují tréninky dospělých. Zájemci o lakros jsou vítáni!

 

Autor fotografií: Ivo Novák

logo strasice       logo skart       logo swietelsky       logo dezort       logo strasice
Obec Strašice   Plzeňský skart a.s.   SWIETELSKY stavební s.r.o.   DEZORT KOVOVÝROBA s.r.o.   Služby obce Strašice s.r.o.
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com