uvodOddíl SPV zajišťuje pravidelné cvičební hodiny – pro rodiče a děti, žákyně a ženy. Přinášíme vám zprávu o jeho činnosti v roce 2022.

V roce 2022 se žákyně zúčastnily okresní soutěže všestrannosti, která probíhala v tělocvičně ZŠ Strašice. Soutěž všestrannosti se skládala z pohybové obratnosti na čas a gymnastické části ‒ přeskok přes kozu a gymnastická sestava na koberci. Zúčastnilo se 8 děvčat: Doskočilová E., Kratochvílová A., Kratochvílová N., Taušová K., Přibylová A., Paurová N., Straková Z., Stehlíková A.. Děvčata se umístila na předních místech. Doskočilová E. vybojovala 1. místo, Z. Straková 4. místo a ostatní děvčata se umístila do první desítky z celkového počtu 20 zúčastněních v této kategorii.

vsestrannost1   vsestrannost2   vsestrannost3

V květnu se žákyně zúčastnily okresního přeboru v atletice v Rokycanech. Atletického čtyřboje se zúčastnilo 5 děvčat ‒ Doskočilová E., Paurová N., Kratochvílová A., Kratochvílová N., Taušová K.. Děvčata opět zabodovala. Doskočilová E. opět získala 1. místo a postoupila do krajské soutěže, kde obsadila 3. příčku. Paurová N. se v okresní soutěži umístila na 3. místě.

atletika rokycany a plzen1   atletika rokycany a plzen2   atletika rokycany a plzen3

Oddíl SPV přispěl také k akci Nábor dětí ke sportovní činnosti konaného 30. 9. na hřišti TJ Strašice. Bylo předvedeno náčiní využívané při cvičebních hodinách.

nabor na hristi

Ve dnech 2. - 8. 10. se dva cvičenci SPV zúčastnili mezinárodní akce, gymnastického festivalu Golden Age na portugalském ostrově Madeira. Celkem ČR zastupovalo 57 cvičenců ČASPV ve 3 pódiových skladbách.