cus turnaje 170508 thumbJe 8. květen 2017, den, kdy se v České republice slaví Den osvobození. Ale je to také den, kdy se ve Strašicích, za podpory České unie sportu v rámci programu Sportuj s námi, pořádá akce Dětská kopaná a tenis ve Strašicích. Jde vlastně o 7. ročník fotbalového turnaje starších a mladších přípravek a 1. ročník tenisového turnaje neregistrovaných hráčů do 13 let.

Nad Strašicemi ráno svítí sluníčko, fotbalové hřiště a tenisové kurty jsou připraveny na nápor malých sportovců, na jejich nadšení a zapálení pro hru. "Dospěláci" dolaďují poslední detaily celé akce, několik šikovných maminek, dokonce i tatínků, přiváží pro tu malou drobotinu něco dobrého k zakousnutí. Aby malí fotbalisté a fotbalistky, tenisté a tenistky po celou dobu obou turnajů netrpěli hlady. Vlastně i rozhodčí, trenéři a celý realizační tým. No, některým místnost s občerstvením velice přirostla k srdci. Nebo vlastně k žaludku, ale raději nejmenovat ;-).

 

0029:00 hodin. Na tenisových kurtech je vše připraveno, děti, rodiče, trenéři, diváci.

Slavnostního zahájení 1. tenisového turnaje neregistrovaných hráčů do 13 let se ujímá starosta Strašic, pan Jiří Hahner, a předseda TJ SPARTAK STRAŠICE, pan Josef Štych, kteří malé tenisty poctili svou návštěvou.

A nyní už nic nebrání tomu, aby začaly jednotlivé dvouhry. Připraveno je zde 16 dětí, které jsou rozděleny podle věku do dvou skupin - starší žáci (6 hráčů) a mladší žáci (10 hráčů). Hraje se podle pravidel babytenisu, na zkráceném hřišti, s počítáním do deseti, na dva vítězné sety. Tenisové rakety, připravte se, začínáme!

 

02110:00 hodin. Tentokrát je vše přichystáno na fotbalovém hřišti, na které v plné zbroji nastupuje celkem 23 družstev přípravek - 11 starších a 12 mladších, aby se účastnila již 7. ročníku fotbalového turnaje starších a mladších přípravek.

Slavnostního zahájení se opět ujímá pan starosta Jiří Hahner a předseda TJ Josef Štych.

Hraje se na čtyřech travnatých hříštích s hrací dobou 20 minut. Střídá se hokejovým způsobem, přičemž U9 hrají 4+1 a U11 5+1. Za vítězství se počítají 3 body a při remíze 1 bod. O pořadí potom rozhoduje: počet bodů, vzájemné utkání, rozdíl branek a při naprosté shodě penalty (po 3 z každé strany, pak po 1 do rozhodnuti). Pokud hráč obdrží červenou kartu, nesmí nastoupit v dalším utkání. Tak, a teď už všichni všechno vědí, jedeme! Tedy hrajeme!

 

052Vše probíhá, na kurtech i fotbalovém hřišti, bez větších problémů. Děti hrají s co největším nasazením (i když si to možná někteří trenéři či rodiče asi, podle občasných reakcí, nemyslí) a jakmile je fotbalové či tenisové utkání dohráno, a vlastně je skoro jedno jak, letí se na dobrůtky od maminek. Také metoda, kterak "odrovnat" soupeře :-).

Je chvíli po poledni a nad Strašice se přihnal "pěkný" přívalový déšť, který během několika málo okamžiků zaplavil fotbalové hřiště i tenisové kurty. Hráči, trenéři, rozhodčí, diváci, prostě všichni přítomní, se utíkají schovat. Déšť neustává. Fotbalové hřiště a tenisové kurty jsou pod vodou. No, na styl kraul nebo prsa to ještě není ;-). Naneštěstí, co se týká fotbalu, většina mužstev má odehrány pouze 3 utkání ve skupině. A vzhledem k tomu, že voda je opravdu všude, je po poradě organizátorů a trenérů fotbalový turnaj ukončen. Není vítězů ani poražených. Všechna družstva, za odvedené výkony, byť jen v základní skupině, získávají dárkovou tašku se sladkou odměnou pro každého.

 

065A tenisový turnaj? Byl také ukončen, nicméně s tím, že se tu zase všichni sejdou ve čtvrtek 11. května 2017 a vše se dohraje. A dohrálo.

Vítězi ve skupině starších žáků se stali:

1. místo - Jiří Velek
2. místo - Jan Dezort
3. místo - Jiří Ungrman
Jednoznačně mužské zastoupení.

Naopak ve skupině mladších žáků kralovaly dívky:

1. místo - Veronika Studničková
2. místo - Lucie Studničková
3. místo - Kateřina Horčicová

Vítězové a vítězky jsou odměněni medailemi, diplomy a sladkým balíčkem, který za svůj výkon a účast v turnaji získávají všichni, včetně poražených. Pro oddíl strašického tenisu byl tento tenisový turnaj dětí další velkou zkušeností. Zhostil se organizace na jedničku :-). Vždyť, jak říká předseda tenisového oddílu Pavel Studnička: "Hlavní věc je ukázat dětem, že sport a pohyb je krásná věc. Tyto turnaje jsou tak jednou z možností, jak tomu napomoci."

 

A co na závěr? Snad jen jedno velké poděkování všem, kteří se na přípravě a hladkém průběhu celé akce (i když nám počasí nepřálo, nemůžeme mít přece všechno) více či méně podíleli. Velké poděkování tedy patří panu Štychovi, panu starostovi Hahnerovi, celému realizačnímu týmu fotbalu a tenisu, rodičům, kteří podali pomocnou ruku. Díky České unii sportu za finanční podporu.

Tak, a příští rok znovu :-). A s lepším počasím.

Odkazy na fotogalerii:

 

logo cus ssn

 

logo strasice       logo skart       logo swietelsky       logo dezort       logo strasice
Obec Strašice   Plzeňský skart a.s.   SWIETELSKY stavební s.r.o.   DEZORT KOVOVÝROBA s.r.o.   Služby obce Strašice s.r.o.
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com