032Ve středu 20. září mezi 9. a 11. hodinou se na fotbalovém hřišti TJ SPARTAK STRAŠICE, z.s. uskutečnila vůbec poprvé akce Měsíc náborů, kterou zaštiťuje FAČR a jež se snaží zábavnou formou dětem přiblížit svět nejen fotbalového sportu. A tak se každému, kdo se během středečního dopoledne nacházel v blízkosti našeho hřiště, naskytla úžasná podívaná. Prohánělo se tu, pod dohledem organizačního týmu a pedagogického dozoru, přibližně 220 dětí ze ZŠ Karla Vokáče Strašice, MŠ Strašice, ZŠ Dobřív, MŠ Dobřív, ZŠ Kařez a ZŠ Cheznovice.

Zahájení celé akce a úvodního slova se nejprve ujal Grassroots trenér mládeže FAČR Plzeňského kraje Pavel Hudeček, poté předseda TJ SPARTAK STRAŠICE, z.s. pan Josef Štych.

mesic naboru facrNa fotbalovém hřišti, ale i na "umělce", celkem na 12 stanovištích, čekaly na malé účastníky k vyzkoušení různé sportovní disciplíny, které představovaly určitý průřez činnosti naší TJ. Děti tak měly příležitost zahrát si fotbal, házet míčem na cíl. Zkusily si slalom, ale i házení šipek. Plnily úkoly, kde využily různé tenisové prvky, prošly testem obratnosti, vyzkoušely si cvičení s tréninkovými prvky našich fotbalistů a mnoho dalších. O každé z těchto stanovišť se staral jeden člen realizačního týmu (vedoucí oddílů TJ, trenéři, hráči z řad dorostenců, mužů a žáků), děti se u těchto stanovišť postupně prostřídaly a učitel příslušné třídy dohlížel, případně pomáhal, při plnění jednotlivých úkolů.

Jako pozornost, na závěr celé akce, obdrželi malí sportovci drobné dárky od FAČR a pár sladkostí. Všechny účastnící se školy navíc ještě získaly fotbalový míč.

Děti si sportovní dopoledne řádně užily a pořádně se "vyřádily". Nechceme domýšlet jak probíhala následná výuka, pokud vůbec probíhala.

lesy crSnad se nám, tímto počinem, podařilo alespoň část dětí "vytáhnout" ven od televize, tabletů, počítačů, chytrých telefonů, aby se mohly a hlavně se samy chtěly věnovat nějakému sportu. A kdo ví, možná rozšíří i naši členskou základnu a to nejen tu fotbalovou.

Partnerem akce Měsíc náborů a Fotbalové asociace ČR je společnost Lesy České republiky, s. p.

 

Mediální a obrazové výstupy

Akce se zúčastnila i redaktorka Rokycanského deníku (článek najdete zde), o reportáž z akce a zpracování níže připojeného videa se postaral pan Veselý.

Fotodokumentaci si můžete prohlédnout v galerii oddílu kopané.

logo strasice       logo skart       logo swietelsky       logo dezort       logo strasice
Obec Strašice   Plzeňský skart a.s.   SWIETELSKY stavební s.r.o.   DEZORT KOVOVÝROBA s.r.o.   Služby obce Strašice s.r.o.
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com