phoca thumb l 001V sobotu dne 22. září 2018 se na tenisových kurtech ve Strašicích konal již 4. ročník Podzimního tenisového turnaje ve čtyřhře. Organizátoři jej tentokrát pracovně nazvali „Naším tradičním podzimním komorním miniturnajem“ a dokonce zauvažovali, že by se turnaj mohl časem stát pátým grandslamovým turnajem sezóny. No uvidíme.

Protože jde o tradiční turnaj, v době od 8:00 do 8:30 hodin proběhlo tradičně přihlášení účastníků a v 8:30 hodin, rovněž tradičně, proběhlo rozlosování přihlášených do dvojic.

Do letošního ročníku se přihlásili a do dvojic byli následně rozlosováni: Petr Klír a Jiří Velek mladší, Šárka Andělová a Tomáš Laibl, Jiří Velek starší a Jiří Hruška, Dáša Svobodová a Josef Štych, Petr Jeřábek a Jarda Klásek, Tonda Horáček a Honza Tomáš, Jáchym Spáčil a Šimon Blecha, Eva Mikultová a Pavel Vlach.

Ačkoliv ranní obloha nevěstila nic dobrého a někteří účastníci turnaje podle oblečení vypadali spíše na závod ve sjezdovém lyžování, počasí se brzy umoudřilo, oteplilo se a turnaj tak mohl probíhat za velmi příjemných pozdně letních a slunných podmínek.

A jak to dopadlo? Všichni hráli skvěle a v rámci svých možností (zejména zdravotních) ze sebe vydali maximum. A tak se na prvních čtyřech „bodovaných místech“ umístili:

1. Petr Klír s Jirkou Velkem mladším
2. Šárka Andělová s Tomášem Laiblem
3. Jirka Velek starší s Jirkou Hruškou
4. Josef Štych s Dášou Svobodovou

I přes maximální nasazení všech účastníků turnaje byla atmosféra „tradičně“ velmi přátelská. Sportovní úsilí bylo velmi vhodně a příjemně doprovázeno ochutnávkami koláčků, dortíků, bábovek a dalších „ňaminek“ donesených účastníky turnaje, káviček, gročků, točených pivek a samozřejmě grilovaných klobásek, za což všem upřímný dík.

Největší poděkování za organizaci turnaje letos patří bezesporu Jiřímu Velkovi, který to prostě a jednoduše tradičně zase všechno zvládl na výbornou. Dík Jiří. Speciální poděkování letos patří také Šárce Andělové a Tomášovi Laiblovi, kteří se vzhledem k tentokrát netradiční neúčasti osvědčených organizátorů zhostili vstřícně úkolů organizace a administrativy turnaje a obstáli bezvadně. A konečně díky všem dalším členům klubu, účastníkům turnaje a hostům, za účast, pomoc, sportovní chování a krásnou bílou hru a také za krásné chvíle strávené po skončení turnaje na naší zrekonstruované terásce, která byla dokončena letos díky brigádnímu úsilí všech členů a přátel klubu s přispěním TJ Spartak Strašice.

Na závěr si popřejme ještě alespoň pár pěkných podzimních chvilek strávených na našich kurtech a těšme se na shledanou na některém z našich následujících tradičních turnajů.

Sportu zdar, tenisu zvlášť.

Z pověření předsedy tenisového oddílu Pavla Studničky sepsal Jiří Hruška

 

(Fotografie z turnaje si můžete prohlédnout v galerii tenisového oddílu.)

logo strasice       logo skart       logo swietelsky       logo dezort       logo strasice
Obec Strašice   Plzeňský skart a.s.   SWIETELSKY stavební s.r.o.   DEZORT KOVOVÝROBA s.r.o.   Služby obce Strašice s.r.o.
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com