posvicensky turnaj 230812Každoročně je Strašické posvícení obohaceno o náš vyhlášený letní turnaj v podobě klání o Posvícenský koláč, kterého se účastní řada místních tenistů a tenistek. Za zmínku také stojí oblíbenost tohoto turnaje mezi tenisty z Rokycan, kteří rádi náš turnaj navštěvují.

Nicméně musíme podotknout, že turnaj je hlavně pro členy TJ Spartak Strašice a obyvatele Strašic a to chceme také zachovat. Z tohoto důvodu jsme nuceni již pár let některé zájemce odmítat a tak z Rokycan přijedou pouze tenisté na základě předchozí domluvy s vedením oddílu tenisu Spartak Strašice.

Letošního turnaje se zúčastnilo celkem 28 tenistů a tenistek. Za zmínku stojí i první účast sester Studničkových (Lucie a Veroniky) mezi seniory.

Páv J., Culková K., Krátký P., Šustr, Huttr M., Horáček A., Svobodová D., Nová I., Studnička P., Cepek K., Tejček V., Dezort H., Benďák J., Klír P., Tomáš J., Studničková V., Studničková L., Vlach P., Vlachová A., Cibula J., Cibulová T., Stupka P., Laibl T., Filip M., Penker P., Plešmíd P., Reitspiezová a také nejstarší účastník pan Koželoužek z Rokycan.

Turnaj byl rozdělen do tří skupin: dvě skupiny po pěti a jedna skupina po čtyřech dvojicích. Z těchto skupin nakonec zůstalo šest párů, které si ve finálové skupině zahrály každý s každým. Turnaj končil až kolem osmé hodiny večerní.

1. místo - Cibula, Svobodová
2. místo - Šustr, Irmanová
3. místo - Krátký, Plešmíd
4. místo - Horáček, Laibl
5. místo - Cepek, Vlach
6. místo - Studnička, Filip

Po vyhlášení výsledků následovala volná zábava. Někdo odešel na místní koupaliště, kde probíhala vystoupení několika hudebních kapel a další aktéři využili občerstvení v podobě klobás, hermelínů, utopenců a piva na naší letní tenisové terásce. Posvícení je v duchu přátelství a kamarádství, náš oddíl toto ctí a dodržuje, a proto se naše posezení povedlo až do krásné ranní druhé hodiny.

Turnaj navštívil i náš předseda TJ Spartak Strašice pan Josef Štych. Dle mého mínění se v naší společnosti cítí dobře a také proto s námi vydržel až do konce. Díky Pepo…

Chtěl bych všem moc poděkovat za přípravu celého turnaje, taktéž paní Studničkové st. za upečení krásného koláče, který byl předán jako hlavní cena turnaje.

 

Předseda oddílu tenisu Spartak Strašice
Pavel Studnička

 (Fotky z turnaje naleznete ve Fotogalerii tenisového oddílu)

 

logo strasice       logo nsa       logo plzensky kraj       logo swietelsky       logo dezort       logo strasice
Obec Strašice   Národní sportovní agentura   Plzeňský kraj   SWIETELSKY stavební s.r.o.   DEZORT KOVOVÝROBA s.r.o.   Služby obce Strašice s.r.o.
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com